ZLJ * VRŠOVICE

08.12.2017

FK Dukla JM x Vršovice 2 : 3 ( 0 : 0 )

Předehrávka zimní ligy mladších žáků

Sestava: Kubálek + Matoušek, Vyjídák, Nguyen A., Nguyen F., Haišman, Kapek, Krameš, Berisha, Míka, Kočovský, Štěpán. Střelci: Kapek, Kočovský

Shrnutí:

POSLEDNÍ LETOŠNÍ SOUTĚŽNÍ ZÁPAS - PŘEDEHRÁVKA ZIMNÍ LIGY MLADŠÍCH ŽÁKŮ (na Junioru) PROTI VRŠOVICÍM. To, že naši kluci měli zase do pátečního podvečerního zápasu pomalejší vstup, to je téměř tradice, opět soupeř nás více či méně tlačil a ostřeloval naši branku. DUKLE JM však tentokrát trvalo celý první poločas, než-li se s hrou VRŠOVIC srovnala. Výborné zákroky našeho Vojty Kubálka v brance, to znamenalo stav poločasu 0-0. Druhý poločas už jsme hru konečně vylepšili a dá se říci, že i srovnali.

I tak se VRŠOVICE v něm ujaly 2x vedení 0-1 a 0-2. Oba góly padly po akcích, kdy jsme my, zahrávali standardní situaci. U první standardky jsme přímák pouze načechrali a zahráli vzduchem tak, že brankář VRŠOVIC ho s přehledem lapil ze vzduchu, bleskově rozehrál svým spoluhráčům brejk, který jsme v první fázi ubránili, vytlačili ho k lajně, avšak soupeř i tak využil zřejmě naší špatné domluvy obránců a VRŠOVICE otevřely skóre 0-1. Běžela 45.minuta, takže se v podstatě ještě nic nedělo. O další minuty později jsme zahrávali pár standardek. Jednu z nich jsme tentokrát napálili sice tvrdě, ale jen do zdi... Soupeř pak z následného brejku sice nejprve střelu vysoko nad, ale z následující naší rozehrávky od branky jsme však VRŠOVICÍM darovali zpět míč, a ty se tentokrát již nemýlily - 51.minuta a stav 0-2. Nyní před námi nastala situace, zda-li se položíme a soupeř v klidu dohraje utkání, které po většinu měl pod kontrolou. Nebo ještě zabojujeme a zkusíme si máknout??!! Je dobře, že před námi byla ta druhá varianta a DUKLA JM si tak vylepšila svůj herní dojem alespoň v závěru utkání. Běžela 64. minuta tentokrát soupeř na své polovině zahrával standardku. Tento nákop VRŠOVIC tentokrát zachytila Dukla JM a svůj brejk proměnila, M. Kapek střelou za vápnem. Skóre 1-2. Necelou půl minutu před koncem jsme si vybojovali další standardku. Čekala nás tedy standardka z vápna, v té chvíli již skončila 70. minuta. Faulovaný se ujal exekuce a tentokrát načechral centr a dá se napsat, že Maty Míka našel nádherně Matyho Kočovského hlavu a světe div se, srovnáno 2-2!

Pro nás bohužel v danou chvíli ještě nebyl konec a pokračovalo se... Euforie v nás byla, nicméně VRŠOVICE ukázaly přeborovou zkušenost a že pro ně obdržený gól nic neznamená, jednoduše zatáhly míč (neatakovány) do rohu, poslaly centr před branku... Na zadní tyči námi nikým neobsazený hráč VRŠOVIC do protipohybu obstřelil brankáře... A byl tu opět nepříznivý stav 2-3. Nakonec to pro kluky bylo (z vyrovnávající euforie DUKLY JM) prohra.

Takže přišla prohra, která sice bolí, avšak kluky by měla posílit a ponaučit do dalších zápasů. Takové utkání, byť prohrané je větším přínosem, než-li dvoubrankové příděly proti slabším celkům, i po prohře kluci šli na děkovačku a rodiče je chválili, a tak to má být.Ve čtvrtek čeká kluky roč.2006 poslední PU. Doma s Nebušicemi.

08.12. - PÁTEK - 17:30 ⚽ Vršovice "A"