Letní soustředění v Blšanech

31.08.2016

V termínu 26.-31.08. 2016 tým STARŠÍ PŘÍPRAVKY U11 absolvoval soustředění v Blšanech.

6. půlden 31.8. 2016 v Blšanech

Poslední VI. (půl)den v Blšanech by někdo mohl pokládat za čistě jen tranzitní den. Nikoliv však pro tým FK DUKLA Jižní Město U11, protože ten po snídani a hlavně po 5-ti náročných tréninkových dnech se dopoledne doslova vrhl nadšením - jak jinak :+) znovu na fotbal :+) Kluci si tentokrát zahráli na velké branky v systému 6+1 své malé finále soustředění alias finále Ligy mistrů :D Utkání bylo velice dramatické, skóre se přelévalo z jedné strany na druhou, góly padaly po střelách i kombinacích, dokonce i hlavou :+) Remíza na konci znamenala, že o vítězích musely rozhodnout až pokutové kopy... Rodiče, kteří již přijeli vyzvednout svou ratolest zírali překvapením, jak kluci, i přes fyzickou a mentální únavu i ve svůj poslední den soustředění makají na plný plyn ve snaze vyhrát závěrečný duel soustředění :+)

https://fkduklajiznimesto.rajce.idnes.cz/2016_08.31_6.pulden_soustredeni_BLSANY_SPR_2006_a_mladsi

#fkduklajižníměsto #hrdýnasvůjklub

5. den 30.8. 2016 v Blšanech

Předposlední den po snídani jsme se bohužel museli rozhodnout izolovat dva kluky pro mírně zvýšenou teplotu a jednu bolest břicha (Jakub S. a Adam K.) a ti se nezúčastnili dopoledního tréninku. Naopak se již zpět zapojil Petr Luan P. (kterého trápila odřená pata z kopaček) a zapojil se do TJ herního tréninku se zaměřením na souhru a střelbu. Během oběda jsme museli preventivně pro tyto dva marody objednat odvoz domů. Tým pak vyrazil na nohejbalový miniturnájek trojic. Po něm jsme kluky uvolnili na 45 minutovém strečinku. Pak jsme měli menší předzápasovou poradu na nadcházející přátelské utkání s místními kluky z TATRANU PODBOŘANY 2006-07. Na 2x jsme kluky převezli auty do Podbořan. Zde nás již očekával domácí tým na perfektně upraveném stadionu (trávníku). Kluci byli rozděleni na 3 party po čtyřech + 1, ačkoliv soupeř hrál 5+1, stejně jako předtím Žatec, kvůli vyrovnanosti síly týmů. Na klukách se projevovala únava, každý se s ní v utkání vyrovnával po svém, chvílemi se snaha o kombinaci nedařila. Přesto se povedlo relativně dost kombinačních akcí, zakončených střelou nebo gólem. Opět však nešlo o skóre, ale o individální výkon každého z kluků a vyzkoušení si kliček, stahovaček, převalovaček, koloběžek apod. z tréninků i v samotném zápase (skóre pro nás cca 25:3). Po utkání jsme se vrátili na 2x a rovnou jsme šli na večeři. Od 21h. se kluci opět nemohli dočkat rehabilitační hodinky v místní whirpool vaně.

https://fkduklajiznimesto.rajce.idnes.cz/2016_08.30_5.den_soustredeni_BLSANY_SPR_2006_a_ml._PRATELAK_PODBORANY

Orientačně denní režim zde probíhal cca takto:

07:30 budíček

ranní výběh před snídaní, hygiena

08:30 snídaně

10-12:00 TJ dopolední

12:30 oběd a pak hygiena vč. individuálního volna

14:00-14:30 procházka na zmrzlinu

15:00 svačina

15:30-18:00 TJ odpolední vč. beach socceru, nohejbalu, strečinku, popř. přátelák

19:00 večeře

19:45-20:45 TJ na startovní rychlost a vytrvalostní střelbu

21:00 vířívka, hygiena

22:00 večerka

Zítra, tj. ve středu 31.8. po snídani bude poslední TJ od 10h. s hrou 6+1, kluci se ještě budou moci osprchovat a cca v 11:30 mohou postupně všichni odjíždět !

TRENÉŘI - DAN & PETR

MÉDIA - MILAN

4. den 29.8. 2016 v Blšanech

V noci na dnešek venku sprchlo, takže se i o pár stupínků ochladilo, což jsme po vedrech všichni přivítali. Po včerejším turnajovém dni jsme tentokrát předsnídaňovou rozcvičku (během okolo hřiště) vynechali, a to také proto, že dopoledne čekalo část týmu (mladších) přátelské utkání s MOSTEM ročník 07-08, který tu bydlí také. Po snídani se tedy rozdělili chlapci na zápasové a trénující plus jeden s individuálním tréninkem (Petr Pampy - stále ho trápí otlačená pata resp. puchýř z kopaček, přesto včera od trenéra Dana měl individuálku když ostatní odpočívali). Utkání s Mostem bylo o možnosti si vyzkoušet tréninkové cviky a návyky v samotné hře. Střídavě jako na houpačce se něco málo podařilo z tréninku využít i ve hře, nicméně je zřejmé, že kluci jsou teprve na začátku přípravy a spoustu věcí si musí znovu a znovu opakovat, a to i přesto, že někteří již několikátým rokem hrají za DUKLU JM a trochu podléhají názoru, že něco již umí dostatečně... Utkání nakonec nebylo z naší strany až tak jednoznačné, jak se mohlo dopředu zdát, když většinu týmu měl soupeř o rok mladší. Svůj věk soupeř nahrazoval dravostí a hladovostí po každém míči. Výhra potěšila, ale o samotný výsledek ani tak nešlo! Po obědě jsme s kluky vyrazili na protahovací tréninkovou jednotku. A protože včera na písku se týmový turnaj líbil, zopakovali si ho kluci znovu. Opět se bojovalo bez slitování v písčitých dunách. Tentokrát výsledky dopadly obráceně, než-li včera. Kluci se tím mohli přesvědčit, že když se chce, tak lze vyhrát a že není potřeba se dopředu vzdávat... Ale bez dřiny to nejde, samo se to neudělá, je zapotřebí pokusit se vydat ze sebe maximum... Před večeří tedy za odměnu jsme šli opět na zmrzlinu. Po večeři si sami kluci vyžádali trénink, protože po něm se těšili na vířivku. Protože v našem obvyklém čase předběhl jiný tým, tentokrát o hodinu jdeme později a tudíž i večerka bude posunuta z 22 na 23h. Kluci až na pár štípanců od komárů, nějakých těch šrámů z tréninků jsou v pořádku. Někteří se již údajně těší na návrat domů, ale vyloženě nikdo z nich tu není uplakánek a jejich stesk se dá měřit na vteřiny, max. minuty. Pak zase s chutí jdou trénovat s týmem!

Foto https://fkduklajiznimesto.rajce.idnes.cz/2016_08.29_4.den_soustredeni_BLSANY_SPR_2006_a_ml._PRATELAK_MOST

PŘEDPOKLÁDANÝ ODJEZD VE STŘEDU 31.8.

Do 11:30 budou moct kluci trénovat, poté sprcha a (bez oběda) možný odjezd domů :)

3. den 28.8. 2016 v Blšanech

Po ranní rozcvičce 6 koleček, snídani, jsme realizovali týmová klání. Dopoledne turnaj čtveřic v nohejbalu každý s každým 1x do 21 a po 2x do 11 bodů. Opět nás dnes zastihlo tropické počasí, takže po obědě jsme procházkou došli na zmrzlinu. Turnajové klání pokračovalo v "předváděcích aktivitách - uhádni, co to je"? Některé scénky byly velice komické a kluci se dost zasmáli... I nadále v duchu závodění, jen tentokráte hlavně v zapínání mozkových závitů... Odpoledne pak turnaj v beach socceru opět přinutil účastníky k maximálnímu nasazení, kde si kluci nedarovali ani zrnko písku zdarma. Po večeři jsme ještě dali TJ zaměřenou na vytrvalostní střelbu. Den byl zakončen tradiční vířivkou. Zítra ročník 07 vyzve Baník Most k přáteláku. Uvidíme kdy, vypadá to totiž na nějakou dešťovou přeháňku, dle předpovědi. Kluci jsou v pořádku, ačkoliv se mírně projevuje únava, jakmile je osobní volno, ta zcela mizí. Fota jsou opět na Rajčeti.

https://fkduklajiznimesto.rajce.idnes.cz/2016_08.28_3.den_soustredeni_BLSANY_SPR_2006_a_mladsi

2.den 27.8.2016

Druhý den začal bufetovou snídaní a dopolední tréninkovou jednotkou, zaměřenou na práci s míčem a poté na souboje o míč. Bohužel dnes musel si dát pauzu Petr Luan "Pampy", protože nové kopačky ho trápí mozolem... Celý den nás zastihlo opět tropické počasí. Po obědě jsme se prošli do místního centra (Večerka-shop) na zmrzlinu. Odpoledne pak ročník 2006 doplněný o některé 2007 si zahrál cca 5x čtvrtin cca s časem 15-20min. proti FK Slavoj Žatec, kterému jsme i pár hráčů na doplnění zapůjčili. O výsledek ani tak nešlo, i přes výhru :) šlo spíše o vyzkoušení tréninkových návyků v samotném zápase. Utkání proběhlo korektně a vypadalo to, že někteří z našich si sáhli na pomyslné dno fyzického fondu. Ti co nehráli šli na písek zkusit beach-soccer vč. Pampyho. Po večeři pak došlo v týmu na konstruktivní určení kapitána pro další sezónu (Štěpán + zástupci Míka & Kapek). Ještě před hodinou trávenou ve vířivce se ukázalo, že regenerace probíhá rychle, protože kluci vymýšleli hru na babu apod. Večerka v 22 dodržena a už se těší kluci i trenéři a tisk na zítřek :)

https://fkduklajiznimesto.rajce.idnes.cz/2016_08.27_2.den_soustredeni_BLSANY_SPR_2006_a_ml._PRATELAK_ZATEC

1.den 26.8.2016

První den v Blšanech je za námi, ubytováni jsme převážně po 3 osobách, chlapci si sami rozhodli o složení. Po dopoledním koordinačním tréninku jsme si dali dobrý oběd a už jsme se těšili na výlet k nedalekému koupališti v Podbořanech, protože tropické teploty by nám zřejmě na trávě zamotali hlavu... Kluci však bohužel po koupání trochu uvadli a podvečerní trénink byl trochu o trápení... Večeře a vířivka, stolní fotbálek a šup do hajan... Někteři usnuli dříve, někteří by ještě řádili, ale to si necháme na zítra! Všichni jsou v pořádku a doufáme, že v tom budeme zdárně pokračovat !

https://fkduklajiznimesto.rajce.idnes.cz/2016_08.26_1.den_soustredeni_BLSANY_SPR_2006_a_mladsi