Sobota 16.6.2018 ⚽ výkop 10:45 hod. ⚽ UMT - Mikulova 1594/4, P-4

Utrápené vítězství

Sestava: Kubálek + Vagenknecht & Matoušek, Lejsek, Vyjídák, Nguyen A., Nguyen T., Štěpán, Kulhavý, Tichý, Kapek, Nguyen F., Nguyen M., Obergruber, Míka, Stříbrský.

Střelci: Obergruber 3x, Tichý 2x, Nguyen M.

Shrnutí: Poslední utkání v sezóně se nerodilo lehce. Asi jsme už měli hlavy nastavené v úsporném režimu. V prvním poločase jsme měli hrozně málo pohybu a pro hosty nebyl žádný problém nás pokrývat. Nebyly žádné rozběhy za obránce, nabídky pro míč, chtít míč a jen jsme koukali, on to ten druhý nějak udělá. Vůbec jsme si na hřišti nepomohli v těžkých situacích. První branku jsme vstřelili až po 20 minutách, ale hosté nás ztrestali po naší chybě v rozehrávce přehozením brankáře. Těsně před poločasem jsme z ojedinělé střely strhli stav na naší stranu. A to bylo z naší strany v prvním poločase všechno. V šatně jsme si museli o našem výkonu rázněji promluvit. Nástup do druhého poločasu byl však katastrofický. Hosté srovnávají stav po minutě a za další 4 minuty odskakují na 2:3. A tady jsme teď čekali, jak se kluci ukáží, jaké kdo "má nervy" a charakter. Od tohoto gólu hosté přestali hrát fotbal směrem dopředu a napsat, že "zaparkovali autobus" před svou brankou je slabé. Takže teď to bylo jen o dobývání branky hostů, kde je hodně podržel brankář. Hosté pouze odkopli míč na naší stranu a zůstali stát u své branky, aby ubránili výsledek. Kluci se do hostů zakousli a konečně začali makat jak se má. Šance střídala šanci, rohů jsme měli nespočet, ale ne a ne prostřelit smůlu. Pak přišla nenápadná akce a gól. Vyrovnáno a už to šlo. Výsledek mohl být vyšší, ale hosty podržel skvělými zákroky brankář. Není umění vyhrávat, když to jde samo, ale vážit si vítězství, které si musí člověk vybojovat, když to zrovna nejde. A dnes to bylo vydřené vítězství, ale o to více na konci ceněné.

Trenér Dan: "Chtěl bych poděkovat svým asistentům Petr Míka a Milan Krameš za jejich pomoc, jejich oponenturu k zápasům a tréninkům a celkovou pomoc.Dále hlavně našim skvělým rodičům fanouškům, kteří nás povzbuzovali, hnali vpřed, když se nedařilo. Jezdili jste v hojném počtu všude s námi a to je super, hlavně pro ty kluky, kteří potřebují cítit vaši podporu a váš zájem o to, jak hrají fotbal. Myslím si, že to byla skvělá sezóna a hlavní podíl na tom mají naši (nekopové) kluci. Díky jejich úsilí, zápalu pro fotbal a chuti se zlepšovat, byla ta sezóna hodně zajímavá a připravila nám hodně krásných chvil. Kluci díky!"

P.S. Klukům z ročníku 2005 přejeme ve starších žácích hodně štěstí a plno radosti z fotbalu.

(Vojtěch Kubálek, Daniel Matoušek, Honza Vyjídák, Vojta Haišman, Matyáš Lejsek, Nguyen Tuan Kiet, Matyáš Kočovský, Nguyen Anh Tuan).